מצלמה תרמית לאיתור נזילות 1

גילוי נזילה במצלמה תרמית

אפשר לדלג ישר ל:

עם בוא הגשמים מופיעים בבתים רבים סימנים מקדימים לנזילות סמויות בבית. אם גם אצלכם הופיעו לאחרונה קירות מנופחים, כתמי עובש, ריחות לא טובים ועוד כל מיני סימנים נוספים שמעידים על נזילה פעילה בבית וכדאי להקדים תרופה למכה ולטפל בבעיה בהקדם האפשרי. 

ציוד טכנולוגי משוכלל עם דגש עלגילוי נזילה במצלמה תרמית מאפשר איתור בעיות מדויק, יסודי ומהיר. אל תתעלמו מהבעיה ואל תתפשרו על פחות מצוות אינסטלטורים מקצועי ומסור שמכיר את הטכנולוגיה החדשה ומשתמש בה.

מצלמה תרמית לאיתור נזילות בגגות
מצלמה תרמית לאיתור נזילות בגגות

אז מה זה מצלמה תרמית לגילוי נזילות?

מצלמות תרמיות הופכות לכלי חיוני לאיתור נזילות מים בבתים ובבניינים. כאשר קיימת נזילה והיא איננה חשופה לעין, בעזרת מצלמה תרמית אפשר למצוא את מקורה. ייתכן והנזילה מאחורי הקירות, בתקרה או מתחת לבית ובשביל למצוא אותה הכי כדאי להעזר במצלמה תרמית. מאתרי נזילות, אינסטלטורים ובעלי בתים יכולים לאתר במהירות את מקור הנזילה ולחסוך זמן וכסף. המצלמה יכולה גם לזהות כל נזק פוטנציאלי מהצטברות לחות בקירות פנימיים או בתקרות. מצלמות תרמיות לא רק שימושיות לאיתור נזילות מים, אלא יכולות לשמש גם לאיתור בעיות אחרות הקשורות לחום כגון תקלות חשמל, נזקים מבניים, נגיעות מזיקים ועוד. מצלמות תרמיות מספקות שקט נפשי על ידי מתן דרך מדויקת ואמינה לאיתור נזילות מים לפני שהן הופכות לבעיה גדולה יותר.

הפלט המתקבל ממצלמה תרמית
הפלט המתקבל ממצלמה תרמית

מציאת מקור הנזילה

הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת גילוי נזילה במצלמה תרמית איתור מדויק של מקור הנזילה למטרת תיקון נקודתי. המקום בו מופיעים סימני הרטיבות אינו בהכרח גם המקום בו ישנה נזילה. מים ידועים ביכולת שלהם לחלחל את מקומות נמוכים ולהתפרץ החוצה במקום הנמוך ביותר.

ציוד טכנולוגי משוכלל עם דגש על גילוי נזילה במצלמה תרמית מאפשר איתור בעיות מדויק, יסודי ומהיר. אל תתעלמו מהבעיה ואל תתפשרו על פחות מצוות אינסטלטורים מקצועי ומסור שמכיר את הטכנולוגיה החדשה ומשתמש בה.

טיפול בנזילת מים
לאחר איתור הנזילה – טיפול בגורם

כיצד מאתרים את הנזילה?

מצלמה תרמית לאיתור נזילות היא כלי שנותן מענה לנזילות שקשה לאתר את מקורן. המצלמה מסוגלת לקלוט הבדלים של טמפרטורות ולהציג תמונה המשקפת הבדלי חום בין עצמים. ניתוח מקצועי של התמונות מאפשר זיהוי מדויק של ליקויים ובעיות במבנה. צוות מקצועי ומיומן יודע להפיק מידע רב מהתמונות ולהצביע על האזורים הבעייתיים שדורשים תיקון.

סוגים של מצלמות תרמיות
סוגים של מצלמות תרמיות

בעזרת גילוי נזילה במצלמה תרמית ניתן לזהות נזילות במקומות בהם הצנרת נסתרת והגישה לא זמינה. כך למשל, מצלמה תרמית מצליחה לאתר ולאבחן נזילות מים מתחת לריצוף, בתוך הקירות ובתקרה. המכשור המתקדם מצביע על האזורים הבעייתיים בהם צריך להתמקד. השימוש בציוד החדיש חוסך לכם את הצורך בהריסת קירות או הרמת אריחי ריצוף. עם מצלמה תרמית תיקונים בצנרת הפכו פשוטים, יעילים וחסכוניים יותר.

שימושים נוספים במצלמות תרמיות

למצלמות תרמיות שימושים רבים – לא רק לאיתור נזילות מים. המצלמות הפכו לכלי חיוני בתעשיות רבות, בשל יכולתן לזהות הפרשי טמפרטורה.הטכנולוגיית המצלמה התרמית פתחה עולם חדש עם מגוון שימושים. דוגמאות לשימושים שונים במצלמות תרמיות:

  • צילום אווירי – צילום אווירי באמצעות מצלמות תרמיות הפך לכלי פופולרי יותר ויותר לצרכים תפעוליים והומניטריים כאחד. זה יכול לעזור לנו לזהות בעיות פוטנציאליות בסביבה שלנו, כמו דליפות מים או נזק מבני למבנים – אך מלמעלה ובגדול יותר. מצלמות תרמיות מספקות תמונות מפורטות של הסביבה המספקות תובנות חשובות לגבי מגוון נושאים. טכנולוגיה זו משמשת לאיתור דליפות בצנרת, ניטור שלמות הבניין וסקר קרקעות למטרות חקלאיות. זה גם עוזר לנו לזהות אזורים שבהם הסיוע ההומניטרי נחוץ ביותר, ומאפשר לנו להגיב במהירות וביעילות בשעת צרה.
  • גילוי ואיתור מחלות שונות – כן, קראתם נכון. מצלמות תרמיות הקלו על תהליך גילוי מחלות והפחיתו את התפשטות המחלות. באמצעות מצלמה תרמית נוכל לזהות בקלות שינויים בטמפרטורת הגוף, שיכולים להעיד על נוכחות של מחלה. בנוסף, בעזרת מצלמות תרמיות, אנשי מקצוע רפואיים מסוגלים לאבחן מטופלים במהירות ובדייקנות, ולסייע להם לספק את הטיפולים הרפואיים הטובים ביותר האפשריים.
דוגמה למצלמה תרמית לאיבחון רפואי
דוגמה למצלמה תרמית לאיבחון רפואי
  • מניעת התפשטות מחלות בשדות תעופה ומרכזים צפופים – לאחר שהקורונה פגעה בכל העולם, שדות התעופה למדו ושיכללו את הטכנולוגיות שלהם לזיהוי ומניעה של התפשטותן של מחלות שונות. מצלמות תרמיות יכולות לזהות טמפרטורות גוף גבוהות, שהיא סימפטום ראשוני של מחלות זיהומיות רבות.
מצלמה תרמית בשדות תעופה
מצלמה תרמית בשדות תעופה

למצלמות תרמיות עוד שימושים רבים. מדובר על טכנולוגיה חדשנית ומתקדמת שמתפתחת כל הזמן, אם בהיבט של אבחונים רפואיים, שירותי חירום והצלה ועד תחום המומחיות שלנו, איתור נזילות מים.

גילוי נזילה במצלמה תרמית – שאלות ותשובות נפוצות

עד כמה הטכנולוגיה של מצלמה תרמית מדויקת ואמינה באיתור נזילות מים?

בעזרת ההדמיה התרמית של המצלמה, ניתן לאתר את המיקום המדויק ביותר של נזילת המים. 
איתור נזילות באמצעות מצלמה תרמית מגלה כ98% מנזילות המים הקיימות.
לעיתים, אנו בחברת water leak איתור נזילות נשלב את תהליך העבודה עם כלים טכנולוגיים מתקדמים נוספים על מנת לאתר את מקור נזילת המים במהרה ועם מינימום הרס.

איך הטכנולוגיה של מצלמה תרמית עובדת?

מצלמות תרמיות המשמשות לאיתור נזילות מים הן בדרך כלל מצלמות על טכנולוגיה העובדת על גלי אינפרא אדום, עם תוכנה מיוחדת לניתוח תמונות תרמיות וזיהוי נזילות מים אפשריות. מצלמות אלו מצוידות בדרך כלל בתכונות מתקדמות כגון חיישנים ברזולוציה גבוהה, אלגוריתמים מתקדמים לזיהוי דליפות אוטומטי וטווחי טמפרטורה מתכווננים לזיהוי שינויי טמפרטורה ספציפיים. 

אילו סוגי מצלמות יש?

מצלמות תרמיות יש המון בשוק היום. מדובר על מצלמות יקרות (בערך 15-30 אלף ש"ח למצלמה כזאת). כמה מהמצלמות התרמיות הפופולריות ביותר המשמשות מאתרים לאיתור נזילות מים הן מהחברות המוכרות של Flir, Seek Thermal ו-Testo.

איתור נזילות לוגו על הצד water leak
אם יש חשש - אין חשש!
Water Leak חברה לאיתור נזילות ופתרונות אינסטלציה עם יותר מ10 שנים של ניסיון ומאות לקוחות מרוצים
חייבים מאתרי נזילות? להצעת מחיר חינמית השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

מצלמה תרמית לשמירה על איכות הסביבה

מדויק יותר להגיד, צמצום נזילות מים לשמירה על איכות הסביבה. אנו מאמינים במשפט שבארצנו הקטנה "אין לנו מים לבזבז".  כמאתרי נזילות אנו מודעים לנזקים שיכולים להיווצר כאשר לא מטפלים בנזילה פעילה. הנזקים שיכולים לקרות: הרס הקירות, קריסת התקרה, פיצוץ צנרת (שלרוב תרגישו אותו דווקא בערב חג או בשישי בערב), חשבון מים גבוה מעל הממוצע וגם וחשוב מאוד – איכות הסביבה תפגע ברגע שלא נטפל בנזילה. הכוונה היא, שכשאר מקור מים מטפטף או נוזל ללא ידיעתנו = בזבוז משאבי מים. בעזרת המצלמה התרמית, ניתן לאתר את מקור הנזילה במהירות ובדייקנות, לטפל בה נקודתית וכך לחסוך את בזבוז המים המיותרים – אותם מים שנוזלים או מטפטפים ברחבי הבית. 

אינסטלטור איתור נזילות
אינסטלטור איתור נזילות

לסיכום

כל יום בו המים זורמים או עומדים בתוך הקיר הוא יום בו הנזק שנגרם למבנה מחמיר. גילוי נזילה במצלמה תרמית שנמצאת בידיים של אינסטלטור מקצועי מצליחה לאתר את נזקי הרטיבות בשלב מוקדם כך שאתם חוסכים לעצמכם הרבה כסף ועגמת נפש. חשוב לזכור שנזילת מים בבית שלכם עלולה לגרום נזק יקר לבית השכנים. צמצמו את הנזק למבנה ולכיס עם טיפול מוקדם, מקצועי ומודרני לצנרת הביתית. השילוב המנצח הוא טכנולוגיה מתקדמת יחד עם מקצועיות, אמינות ושירות אדיב. 

Water Leak – מומחים בכל הקשור לאיתור נזילות מים
עם ניסיון של יותר מ15 שנים וצוותים מקצועיים בפריסה ארצית
מגוון פתרונות אינסטלציה מתקדמים
חשבון מים גבוה
חשבון מים גבוה
מצלמה תרמית
מצלמה תרמית
איתור ומיפוי תשתיות
איתור ומיפוי תשתיות
ציוד אקוסטי לאיתור נזילות
ציוד אקוסטי
ייבוש תת רצפתי
ייבוש תת רצפתי
צילום קווי ביוב
צילום קווי ביוב
סימנים מקדימים
לנזילת מים פעילה שיש צורך לאתר ולטפל בהקדם
זיהיתם אחד מהמסימנים המקדימים? מעולה! זיהיתם נזילה סמויה!
התקשרו עכשיו ונאתר ונטפל לכם בנזילה
נגישות באתר